Do 1.500.000,00 eura bespovratnih sredstava za istraživanje i razvoj

9.05.2023

Otvorio se natječaj Ciljana znanstvena istraživanja za povećanje razine razvoja novih tehnologija, proizvoda i procesa provođenjem kolaborativnih primijenjenih istraživanja.

Na natječaj se mogu prijaviti:

• mikro, malo ili srednje poduzeće,
  • veliko poduzeće,
  • istraživačka organizacija.

Partnerstvo je obvezatno s najmanje jednim i najviše tri partnera. Među prijaviteljem i partnerima treba biti najmanje jedno poduzeće i najmanje jedna istraživačka organizacija.

Najniži iznos potpore je 500.000,00 eura, a najviši iznos potpore je 1.500.000,00 eura. Ukupna alokacija iznosi 50.003.318,00 EUR.

Intenzitet potpore:

• Temeljno istraživanje: 100% za MSP i velika poduzeća
  • Industrijsko istraživanje: do 80%
  • Potpore za inovacije: 50%
  • Potpore male vrijednosti: 75%

Prihvatljive aktivnosti koje se mogu financirati u okviru ovog Poziva su:

1)       Istraživanje (TRL 1-4),

2)       Priprema projektnih prijedloga za buduće financiranje i planiranje dugoročne suradnje između akademske zajednice i gospodarstva,

3)       Provjera i zaštita intelektualnog vlasništva,

4)       Posjećivanje i organizacija konferencija ili drugih specijaliziranih događaja povezanih s istraživačkom temom projekta te umrežavanje s potencijalnim međunarodnim i nacionalnim suradnicima,

5)       Diseminacija rezultata projekta i vidljivost

6)       Upravljanje projektom i koordinacija konzorcija (prihvatljivo samo za prijavitelja),

7)       Administrativno vođenje projekta.

ROK ZA PRIJAVU: 31.8.2023.

Više: OVDJE!

PRIČA O USPJEHU – IRI PROJEKT – ABC INFORMTIC D.O.O.

ABC INFORMATIC d.o.o. je u suradnji s Tiko Pro prijavio projekt istraživanja i razvoja u visini 4.234.550,63 kn. Ostvareno je 3.007.782,94 HRK bespovratnih sredstava za projekt izrade sustava za automatsko raspoznavanje, identifikaciju te precizno mjerenje duljine plovila.

Više o projektu pogledajteOVDJE!

Želite li i vi ostvariti bespovratnu potporu za projekt istraživanja i razvoja? Obratite se Tiko Pro na info@tiko-pro.hr, nazovite na +385 99 33 47 004 ili ih pronađite na Facebook-u i na LinkedIn-u.