Vodilno podjetje na trgu poslovnih nepremičnin odpira pisarno v Sloveniji

8.07.2022

Ljubljana, 14. junij 2022 - Po 18 letih poslovanja na Hrvaškem je član SLO CRO Poslovnega kluba, Colliers, globalni vodilni ponudnik storitev upravljanja nepremičnin in naložb, danes odprl novo pisarno v Ljubljani, s čimer je Slovenija 63. država na svetu, ki gosti pisarno Colliers. Ta poteza je pomebna za slovenski trg poslovnih nepremičnin, saj bo omogočila še večji razvoj tega trga in širitev investicij.

Ocenjuje se, da je bilo v letu 2021 na področju poslovnih nepremičnin v Sloveniji realiziranih za več kot 100 milijonov evrov poslov, analize pa kažejo, da so tuji in domači vlagatelji pripravljeni na nadaljnje naložbe na slovenskem trgu.

Dobitniki številnih mednarodnih nagrad

»Z odprtjem nove pisarne podjetja, ki je vodilno na področju poslovnih nepremičnin, z več kot 17.000 zaposlenimi strokovnjaki po vsem svetu, postavljamo temelje za razvoj in širitev naših storitev v Sloveniji ter še povečujemo promet v poslovnih nepremičninah. Dolgoročno bo to močno pozitivno vplivalo na razvoj Slovenije, saj smo skozi dolgoletno delo na tem trgu prepoznali njegove značilnosti in trende, zato odpiramo novo pisarno z bogatim osnovnim znanjem in izkušnjami,« je povedala Vedrana Likan, direktorica podjetja Colliers.

Colliers je na našem trgu aktiven zadnjih 18 let, ti dobitniki številnih mednarodnih nagrad in priznanj, med drugim RICS, European Property Awards in CIJ Awards, pa se lahko pohvalijo s številnimi projekti in naročniki v Sloveniji. Gre za podjetje, ki je opravilo cenitev več kot 750 nepremičnin.

Nekatere od strank, s katerimi je Colliers doslej sodeloval v Sloveniji, so: Bartec, KD Skladi, Supernova, Emonika, Intesa San Paolo, Mercator, L’Oréal, Microsoft, Log Center Maribor in mnogi drugi. Veliko število strank in vse večje povpraševanje po storitvah podjetja Colliers sta glavna razloga, zakaj se njihova nova pisarna odpira v Ljubljani.

Ponudba še vedno ne sledi povpraševanju na trgu poslovnih nepremičnin

Ena od storitev Colliersa je analiza trga poslovnih nepremičnin, ob odprtju pisarne pa so predstavili najnovejše podatke:

  • V Ljubljani je veliko povpraševanje po kakovostnih poslovnih prostorih, trenutna ponudba pa ne zadosti povpraševanju
  • V naslednjih štirih letih bodo trenutno načrtovani projekti prinesli približno 100.000 m2 novih poslovnih prostorov.
  • Trenutno je prostih manj kot 10 % prostorov v nakupovalnih centrih
  • Glede na skladiščne in logistične prostore je bila v zadnjih petih letih povprečna letna zasedenost več kot 260.000 m²
  • Povpraševanje po kakovostnih industrijskih prostorih presega ponudbo, zato številna podjetja težko najdejo primeren prostor
  • Slovenija ima manj kot 5 % hotelov v kategoriji 5 *, Ljubljana pa le en tak hotel. Slovenija je imela leta 2021 4 milijone turistov

 

Slovenski trg je zaželen, tako pri domačih kot tujih investitorjih, bodoči projekti bodo zagotovo pomagali razvoju celotne  države.

Cilj je sistematično dvigniti standard strokovnih storitev

»Cilj Colliersa je še naprej vlagati največje strokovno znanje v Sloveniji, da bi skupaj z našo ekipo in naročniki sistematično dvigovali standard strokovnih storitev in kakovost celotnega investicijskega in razvojnega okolja v vseh segmentih poslovnih nepremičnin. Zelo smo veseli, da se je pokazala potreba po odprtju pisarne v Sloveniji. Za nas v Colliersu je to veliko priznanje za vso delo in trud, ki smo ga vložili v zadnjih 18 letih, kar je velikega pomena tudi za celoten slovenski trg poslovnih nepremičnin,« je dodala Vedrana Likan.

Storitve Colliersa vključujejo posredništvo pri prodaji ali nakupu nepremičnin, najem nepremičnin, upravljanje nepremičnin, vrednotenje nepremičnin in svetovanje, načrtovanje pisarniških prostorov, vodenje projektov, trženje nepremičnin in raziskave trga nepremičnin. Te storitve se izvajajo v vseh segmentih poslovnih nepremičnin: pisarniški prostori, trgovski prostori, skladiščno-logistični prostori, turizem (HTL), luksuzne nepremičnine in letovišča ter naložbe.

Cookie policy

SLO CRO Poslovni klub koristi kolačiće (eng. Cookies) kako bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda stranice, slažete se sa korištenjem kolačića.

Prihvaćam sve