Novosti iz Veleposlanstva

• At the end of the Slovenian Presidency of the EU Council ...

At the end of the Slovenian Presidency of the EU Council Slovenian Embassy in Zagreb have prepared for you a virtual concert of one of the most celebrated musical groups in the world - a Slovenian music group Perpetum Jazzile.
    With their distinctive style, they are a true global musical attraction. They are special and unique.
    Enjoy their melodies during the incoming holidays.

VIDEO LINK !

Marry Christmas and a Happy New Year!

• Kreativnost za održivost

30.11.2021

Slovensko predsjedanje Vijećem EU pokrenut će komunikacijsku kampanju o međusektorskom doprinosu kulture i kreativnosti s ciljem održivog razvoja, pod nazivom KREATIVNOST ZA ODRŽIVOST. U Međunarodnoj godini kreativne ekonomije za održivi razvoj, Slovenija želi posebnu pozornost posvetiti ulozi kulture i kreativnosti u postizanju ciljeva održivog razvoja (SDG).

• Diplomacija u doba korone

29.04.2021

Objavljujemo pismo mr. sc.  Borisa Grigića, Veleposlanika R Hrvatske u Ljubljani, objavljeno u SLO CRO Business Mirroru rujna prošle godine. Piše o situaciju koja je zatekla svijet, pa  tako i diplomatsko konzularna predstavništva, koja su se  preko noći snašla pred zahtjevnim zadatkom.  Iskazalo se, da  su DPK  Slovenije i Hrvatske  odlično    rješavale različite   situacije zatečenosti svojih državljana  u različitim situacijama širem svijeta.  Veleposlanstvo R Hrvatske u Ljubljani za vrijeme  prvog  predsjedavanja  Hrvatske Vijećem EU održalo je  nekoliko kulturno promotivnih događaja.

• Veleposlaništvo R Slovenije v Zagrebu - info

28.04.2021

Državljanom in gospodarstvenikom je  za različne informacije na voljo tudi veleposlaništvo Republike Slovenije v Zagrebu, kjer so dostopni za vsa vaša morebitna vprašanja.